DOKUMENTÁRNÍ FILM: MIGRACE BEZDOMOVCŮ

Migrace bezdomovců je dokumentární film, který vypráví o životě Carlose Davise Resendise, který se dostal do Prahy před více než 20 lety, je mexickým občanem, má lékařský diplom, ale rozhodl se žít pod mostem v hlavním městě České Republiky. Carlos, je známý jako „Červený tygr ze Sonory“, žije pod nejmenovaným mostem v centru se dvěma dalšími migranty: Ali, indické národnosti a polským Tomášem. Tři tuláci nám důvěrně řeknou, jaké to je, když bezdomovec migruje přes oceán, aby posléze žil na ulici.

Cílem projektu je upozornit na migraci jako fenomén sociální, kulturní a historický prostřednictvím konkrétního životního příběhu, fascinujícího příběhu.

Carlos alias "Červený tygr" žil na ulici v různých zemích světa. Má osobní poslání, které mu dává sílu žít tímto způsobem. Před 25 lety spadl ze čtvrtého patra, na tři dny upadl do kómatu a byl deportován zpět do Mexika. Jeho přátelé stále žijí v České republice. Zkušenosti tohoto života na ulici tak analyzují blízcí lidé. Mytologie je pak společným vláknem velmi choulostivé dokumentace.

Uprchlíci nebo nelegální migranti mají v současném světě velký a zvětšující význam. Česká republika není v tomto ohledu srovnatelná s jinými takzvanými zeměmi, jako je Belgie, Německo nebo Spojené státy, ale Praha je již přesto cílovou stanicí migrace ze sousedních zemí, jako je Slovensko, Polsko a Ukrajina. Ali a Carlos, kteří pocházejí z jiných kontinentů a dnes žijí pod mostem na ostrově Štvanice.

Potřebujeme pomoc na následující procesy: 

Postprodukce 45-60 dní. Postprodukční tým s překladatelem. Vybavení, překlady, editace videa, úpravy zvuku, propagace projektu. 

Filmování "Migrace Bezdomovců"

Under the bridge
Under the bridge
El Tigre & friends
El Tigre & friends
El Tigre studying
El Tigre studying
In a good shape
In a good shape
Community
Community
Filmmaking with Dr. Vítek Švejda alias Caballero Águilla, friend of El Tigre
Filmmaking with Dr. Vítek Švejda alias Caballero Águilla, friend of El Tigre
Casasola at work
Casasola at work
International community
International community
Frontera & Casasola
Frontera & Casasola
The Buenas Artes z.s. SWAT team.
Space for religious piety
Space for religious piety
improvised altar.
El Tigre
El Tigre
in a religious zeal.
Dr Aguila and Dr. Tigre
Dr Aguila and Dr. Tigre
during the break of the film making session


 

  Podpoř nás a staň se ko-producentem investorem. Získáš textilní akcii, tričko s ID, které tě opravňuje k 0.5% dosažených čistých získů projektu na konci 2021. Podpoř nás nákupem fundraisingové kávy a získej nárok na 0.3% zisku koncem roku 2021. Budeš uveden jako oficiální ko-producent filmu.

.  

 

 

 

Homeless Migration Campaign

"Homeless Migration" is a documentary focusing on the lives of Carlos Davis Reséndiz and his friends.
  Start date: Sep, 16 2020   Donors : 2
$ 15.00 Raised
$ 0.00 Goal